Türkiye’ deki En Etkileyici 5 Butik Otel

Tatil sezonu açılıyor. Hala tatil planı yapmadınız mı?   Beş yıldızlı otellerdeki kalabalık ve koşuşturmadan sıkılan, sakin, huzurlu bir tatil yapmak, sükunet ve tarihle iç içe olmak isteyenler  için kendileri küçük ama sizde bırakacağı etkileri büyük olan butik oteller seçtik. Ulaşım imkanları  ve fiyat konusunda da araştırmalar yaptığımız otellere gelin birlikte göz atalım.

MARDIUS HOTEL

Mardius Butik Hotel
Mardius Butik Hotel

 

Her bir köşesi tarih kokan, zevkle ve görgüyle işlenen masalsı şehir Mardin’ de 1500’lü yıllardan kalma tarihi bir konak. Mezopotamya ovası manzaralı, tarihi izleri silinmemiş geçmişin derin izlerini taşıyan bunun yanı sıra günümüzün konfor unsurlarını da içinde barındıran bir otel. Mardin Havaalanı’ na 17 km uzaklıkta , misafirleri için ücretsiz V.I.P. hizmeti sunan konak  Ulu Camii ve Büyük Türk Hamamı gibi Mardin’in tarihi mekanlarına yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Haziran ayı için fiyatlandırması  oda  başı 1400 TL’dir.
GOLDEN  KEY

Golden Key Butik Otel
Golden Key Butik Otel

 

Ormanın içinde nehir kıyısında, şehrin kalabalığından uzak huzurlu bir ortam sunmaktadır. Ahşap evlerin balkonundan dağ ve nilüfer yataklı göl manzarasını, evlerin önündeki nehirdeki kuğuları izleyerek başlayabilirsiniz. Romantik bir akşam yemeği içinde açık renklerle dekore edilmiş terası tercih edebilirsiniz.Otele ait olan adadaki plaja da tekne ile ulaşmanız mümkün. Dalaman Havalimanı’na 125 km, Marmaris kent merkezine 30 km uzaklıkta olan otele hafta sonu kaçamağı yapmak için güzel bir seçim. Haziran ayı için fiyatlandırması oda başı 895TL’dir.

TEOMIDA

Teomida Butik Otel
Teomida Butik Otel

 

İda Dağı manzaralı, bahçesinde birbirinden güzel kokan akdeniz bitkileri ve zeytin ağaçları bulunan, sincaptan tutun baykuşlara kadar çeşit çeşit hayvanın bulunduğu doğayla iç içe bir mekan. Sebze, meyvelerin bahçeden yumurtaların kümesten getirilmesi de başka bir ayrıcalığı. Akçay’ a 15 km, Koca Seyit Havaalanı’na 5 dakika, plaja 200 m’lik bir mesafede bulunmaktadır. Haziran ayı için fiyatlandırması 470TL’dir.

CELLA BOUTIQUE

Cella Boutique Otel
Cella Boutique Otel

 

 Efes, Meryem Ana Evi ve Bülbül Dağı havasıyla ve kuş sesleriyle  uyanacağınız, eski Roma ve Yunan sanatıyla dekore edilen lüks bir otel. Odaların için de sauna, Türk Hamamı ve jakuzi imkanlarıyla kendinizi şımartabileceğiniz özel bir otel. Hem sakin bir yerde tatil yapmak isteyen  hem de lüksten vazgeçemeyenlerdenseniz burası tam sizlik.  Haziran ayı için fiyatlandırması 315 TL’dir. .

DİVAN ÇUKURHAN

Divan Çukurhan Butik Otel
Divan Çukurhan Butik Otel

 

Rahmi Koç Müzesi’ nin hemen yanında kale ve Medeniyetler müzesinin bir kaç km uzağında tarihin kokusunu içinize çekeceğiniz bir otel. Şehir merkezine yakınlığı yöresel ve uluslararası mutfağı ve farklı dekoruyla sizi etkisi altına alacaktır. İçerisinde bulunan  kütüphane de Divan Otel’in ayrıcalıklarından.  Haziran ayı  için fiyatlandırması 300 TL’ dir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir