Sziget Festival Programı 2015

10-17 Ağustos tarihleri arasında Budapeşte’de gerçekleşecek olan Sziget festival programı açıklandı. 7 gün boyunca hem konser hem de performanslara doyacaksınız.  Sabırsızlıkla beklediğimiz festival programı tam yavaş yavaş olsa da büyük bir kısmı açıklanmış bulunmakta. Her gün bir yenisinin eklendiği festivalde açıklanan isimler;

Avicii

Avicii Sziget Festivali 2015'de!
Avicii Sziget Festivali 2015’de!

Sziget’in vazgeçilmez ve en çok ilgi çeken isimlerinden Avcii bu senede yüksek enerjisiyle festivale katılacağını bildirdi. Elektronik müzik severlerin vazgeçilmez ismi olan Avcii elektronik müzik sevmem diyenlerin bile ilgisini çekmeyi başarıyor. Cuma akşamı festivale katılacak olan grup en kalabalık konser olacak gibi duruyor.

Kadebostany

Kadebostany Sziget Festivali 2015' de
Kadebostany SzigetFestivali 2015′ de!

Canlı performansını daha önce izlemiş olanların tam bir festival grubu olarak nitelendirdikleri Kadebostany’ de Szigeti’in beklenen isimlerindendi. Açıklanmasıyla hayranlarını çılgına çeviren grup Türkiye’de de bir çok performansa imza atmışlardı. Daha fazlasını izlemek isteyenlerle 13 Ağustos’da buluşalım.

Robbie Williams

Robbie Williams Sziget Festivali 2015'de!
Robbie Williams Sziget Festivali 2015’de!

Sziget 10 Ağustos’da Robbie Williams konseriyle başlıyor. Sahnedeki enerjisi ve izleyenlerini coşturması konusunda çok başarılı olduğu konusundaki yorumları mutlaka okumuşsunuzdur. Farklı dilleri konuşan insanların  My Way’de birleşecekleri performansın bir parçası olmaz istemez misiniz?

Florance & The Machine

Florence & The Machine Sziget Festivali 2015'de!
Florence & The Machine Sziget Festivali 2015’de!

Güzelliği ve sesiyle hayranlarını büyüleyen Florence Welch Sziget’in beklenen isimlerindendi. Festivalin ikinci gününde sahne alacak Florance and The machine yepyeni parçalarıyla sevdikleriyle buluşacak.

Kasabian

Kasabian Sziget Festivali 2015'de!
Kasabian Sziget Festivali 2015’de!

Festivale katılacakları belli olur olmaz hazırlıklara başlayan İngiliz rock grubu da festivalin ses getiren isimlerinden. Konserlerinde yerinde duramayan, hoplayıp zıplayan vokalistleriyle eğlenceli bir performans sergileyeceklerinden emin olabilirsiniz.

Ellie Goulding

Ellie Goulding Sziget Festivali 2015'de!
Ellie Goulding Sziget Festivali 2015’de!

Festivalde her tarz müzikseverin  düşünüldüğünden bahsetmiştik. Fifty Shades of Grey’in soundtracki olarak dinlediğimiz  ‘Love Me Like You Do’ ile tanıdığımız, rahatlatıcı sesiyle dinlemeye doyamadığımız  Ellie Goulding’ de Sziget’te!

Limp Bizkit

Limp Bizkit Sziget Festivali 2015'de!
Limp Bizkit Sziget Festivali 2015’de!

2011’de Rock’n Coke’daki unutulmaz performansıyla akıllara kazınan Limp Bizkit’in festivale katılması  metal müzik severleri oldukça sevindirdi. Yıllardın tarzından ödün vermeyen grup enerjisini katılımcılara da yansıtarak zıplamaya doyamayacağınız bir performansla karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Bu sene Sziget’in bir diğer sürprizi ise Sziget Türkiye ve Karnaval.com’un işbirliğiyle gerçekleşen Sziget Talent Turkey  yarışması. Türkiye’yi festivalde temsil edecek grup için çok sayıda yapılan başvurulardan finale kalan isimler Can Gox, Emir Yargın, Esas Çocuk, Nilipek ve Yok Öyle Kararlı Şeyler.

1 Haziran gecesi gerçekleştirilen Sziget Talent Turkey finalinde  Sziget’te  ülkemizi temsil edecek grup seçildi. Muhteşem performanslar arasında gecenin kazananı Yok Öyle Kararlı Şeyler oldu. 10 Ağustos günü performans sergileyecek Yok Öyle Kararlı Şeyler grubuna başarılar diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir