Color Sky- Renkli Koşu

Renkli Koşu 5 kilometrelik bir parkurda  ister koşup, ister dans edip, ister yürüyerek tamamlamaya çalışacağınız her bir kilometrede renk istasyonunda boyanacağınız dünyanın en mutlu koşusu olarak tanımlanıyor. Kısa bir zaman önce dikkatimi çeken, yurt dışında bir çok yerde gerçekleştirilen ülkemize son 2 yıldır yapılan bir etkinlik. Ankara’da stresten uzak, eğlenceli bir gün geçirmek için çok büyük bir fırsat.

Çocukla, dedeyle, arkadaşlarla, tekerlekli sandalye ve bebek arabasıyla da katılabileceğiniz etkinlik 24 Mayıs’ta Ankara’da. Üstelik 5 km’ yi istediğiniz gibi tamamladıktan sonra konser bizleri bekleyen bir konser var. Çılgınca eğlenmek için  iki kural var:  başlangıç çizgisine beyaz gidip, koşuyu rengarenk bir şekilde bitirmek.  Benim gibi gitmeyi düşünenler ve boyalardan nasıl temizleneceğini merak edenler için aldığım ipuçlarını sizinle paylaşacağım.

  • Öncelikle kullanılan renkli tozlar %100 mısır nişastasından oluşmaktaymış. Yani cildimizi tahriş etme, alerji yapma gibi riskleri yok.
  • Fakat boyalardan kolay temizlenmek için cildimize bolca güneş kremi sürmemizi öneriyorlar.
  • Saçların daha az boyaya maruz kalması için de bandana ve şapka da tercih edilenler arasında.
  • Koşu tamamlandıktan sonra suyla temizlenmek yerine hava üfleme istasyonuyla büyük ölçüde temizlenebilirmişiz.
  • Üzerinizdeki kıyafetleri de başka eşyalarla yıkamamanız tavsiye edilenler arasında.
  • Eşyaları bırakacak yer olmadığından dolayı mümkün olduğu kadar az eşyayla gitmekte de fayda var.

Hala kararsızsanız  İzmir’ de gerçekleşen Color Sky renkli koşu videosunu  izledikten sonra orada olmak isteyeceğinizi hisseder gibiyim!


İlginizi çektiyse sizde o gün çılgınca eğlenmeye davetlisiniz. Biletix‘ den bilet alıp sizde monotonlaşan hafta sonlarına bir heyecan katabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir