Anneler Günü Yaklaşıyor!

Her yıl mayıs ayının ikinci pazarı yapılan anneler günü kutlamaları Sümerlere kadar dayanmaktadır. Doğurganlık ve analık doğanın uyandığı, yeniden doğduğu bahar ayıyla özdeşleşmiştir. Anneler günü ile ilgili ilk resmi kutlama Ann Maria Reeves Jarvis adlı ABD’li kadının 73 yaşında ölmesinden sonra annesine yaşarken yeteri kadar ilgi gösteremediğini düşünen kızı Anna Jarvis ve arkadaşları tarafından annesinin ölüm yıl dönümünde tüm anneler için kutlama yapmaları ve bunun yaygınlaşmasından sonra  1914’te mayısın 2. pazar gününü ‘Anneler Günü’ olarak ABD Başkanı Woodrow Wilson  ilan edilmiştir.

Her gün bizim için özel olan annelerimize ne hediye almalıyım diye düşünmeye başladığımız günlerde sizlere de alternatifler sunmak istedim. Aklımıza ilk gelen hediyeler dışında annelerimize özel olduklarını hissettirecek seçeneklere gelin beraber bakalım.

1) Anneye Kitap

Çocukluk yıllarınızdan başlayıp bugüne kadar ki annenizle olan resimlerinizle, kendi el emeğinizle  hazırlayacağınız fotoğraf kitabı annenizin unutamayacağı bir hediye olur.  Kendi kitabınızı online olarak tasarlayıp 3 gün içerisinde teslim alabiliyorsunuz. Uygulama içerisinde birbirinden eğlenceli sayfalar oluştururken resimler ve yazılar ekleyebilirsiniz. Anneniz gelen kargoyu açtığında çok duygulanacağından emin olabilirsiniz. Siteye girip bu kitabı düzenle seçeneğinden, dış kapak tasarımını da iç sayfaları da yüzlerce seçenek içerisinden seçerek kendi kitabınızı tasarlayabilirsiniz.

2) Canım Annem Kavanozu

Basit bir kavanozu kurdele ile süsleyip içinizden geçen dilekleri, ona olan sevginizi ifade eden cümleleri renkli kağıtlara yazıp içine atarak annenize unutamayacağı bir hediye hazırlayabilirsiniz. 365 güne ayrı mesaj içeren sevgi kavanozları İnternet’ ten satın alabilir ya da basit bir şekilde kendi emeğinizle hazırlayabilirsiniz.  Kendi zevkinize göre tasarlayacağınız şablonu da kavanozun içinden yapıştırarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

canim_annem_kavanozu
Ama yaratıcılık konusunda kendinize güvenmiyorsanız ve becerebileceğinize inanmıyorsanız hazır satılanlar alıp annenize hediye edebilirsiniz. Her sabah içinden bir not okuyarak güne başlarsa sadece anneler gününde değil her gün bizim için ne kadar değerli olduklarını hissedebilirler.

3) İkinizin Resminin Olduğu Baskılı Tişört

Anneler günü için kendinize ve annenize ikinizin resminin olduğu tişört almaya ne dersiniz. Düz beyaz tişörte kumaş baskısı yapan büyük kırtasiyelerde resminizi bastırabilirsiniz. Özellikle de sizin küçüklüğünüzden olan bir fotoğrafı seçmeniz annenizi oldukça duygulandıracaktır. Daha sonra annenize de tişörtü giydirip bütün gün gururla dolaşırsınız. Yılların ne kadar çabuk geçmesi ve sizin bu jestiniz annenizi o günün en mutlu annesi yapacaktır.

4) Baktığında Sizi Hatırlayacağı Duvar Saati

Annelerimizin özellikle de mutfakta en çok ihtiyaç duydukları şey duvar saatidir. Yine baskı yapan yerlerde veya İnternet’ten sipariş vererek ikinizin resminin olduğu bir duvar saati hediye edebilirsiniz. Günün her saatinde saate baktığında sizi görüp mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Annesini hem şaşırtıp hem de kullanabileceği bir hediye almayı düşünenler için doğru bir seçim olacaktır.

5) 3 Boyutlu Nevresimler

Sabahları annenizin çiçek bahçesinde, balıkların arasında veya ormanda yaprakların arasında huzurlu bir şekilde uyanmasını istiyorsanız 3 boyutlu nevresimler tam da aradığınız hediye. O kadar gerçekçiler ki hem kumaşının yumuşaklığı hem de baskıların gerçekçiliğinden çiçek bahçesinde, bulutların üstünde yattığınızı hayal etmeniz hiç de zor olmuyor. Her annenin nevresim düşkünlüğü 2015′ de başarılı baskılarıyla 3 boyutlu nevresimlerle yeni bir boyut kazandı.

2015-nevresim-takimi
 

Modellerin arasında zor seçim yapabilsem de anneler gününde annelerin pembe çiçekler arasında uyanmasını tercih ettim. Kendi annelerimizin zevkleri ve düşkünlüklerine göre kesin bulabileceğiniz modellere bakmadan karar vermeyin derim.
6) Yazın Habercisi Bahçe Setleri

Bahçe ve balkona düşkün olan anneleri mutlu etmek için onlara yeni bir bahçe seti alarak hazırlayacağınız masa süper bir hediye olacaktır. Bahçe ve balkon mevsiminin açıldığı bu zamanlarda rengarenk masa örtüleri ile bahçe ve balkonlarınızı canlandırabilirsiniz. Yeni bahçe takımlarıyla hazırlanan masaya hazırlayacağınız kahvaltı da annenizin özel hissettirecektir. Çiçek desenli örtülerle annenize vereceğiniz çiçekler de kalıcı olarak kalacaktır.

 

7) Anneler Günü Çikolatası

Kadınları mutlu etmenin en kolay yollarından biri olan çikolatayı es geçemezdik. Annemizin ve bizim resmimizi bastırabileceğimiz paketlerde, kalpli kutu içerisinde, kavanoz içerisinde içimizden geldiği gibi süsleyerek annemize hediye edebiliriz. Çikolatanın mutlu edemeyeceği anne olmadığını tahmin ediyorsunuzdur. Hem içindeki çikolatayı yese de kutusu veya kavanozu kalıcı bir hediye olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir